Home

České mobilní telekomunikační sítě potvrdily vedoucí postavení v celosvětovém srovnání

4.6.2019

Česká republika patří mezi světovou špičku v kvalitě mobilních sítí. Potvrdila to poslední studie společnosti Opensignal, kdy srovnávala kvalitativní parametry 87 zemí z celého světa.

České mobilní sítě obsadily: 3. místo v kvalitě sledování videa, 3. místo v rychlosti odezvy, 5. místo v rychlosti uploadu, 11. místo v dostupnosti 4G a 12 místo v rychlosti downloadu.

„Mám obrovskou radost, že existují oblasti, kde je Česká republika co do kvality infrastruktury světovým premiantem. Po vlně negativní zpráv typu zacpaná D1 či dvojí kvalita potravin, jsou telekomunikace pozitivním ostrůvkem ukazujícím, že patříme k těm nejlepším, a to v celosvětovém srovnání,“ říká Jiří Grund, výkonný ředitel APMS.

Parametry jako jsou uživatelská zkušenost při sledování videa, rychlost odezvy či rychlost uploadu de facto ilustrují, jak pohodlně může uživatel služby na svém mobilním telefonu využívat. Čím lepší tyto parametry jsou, tím méně uživatel čeká, než se mu načte např. video, zobrazí požadovaná stránka či služba.

O měření Opensignal:

Opensignal měří reálné zkušenosti spotřebitelů v mobilních sítích v každodenním životě. Měření jsou zaznamenána v místech, kde uživatelé skutečně žijí, pracují a cestují. Každý den shromažďuje Opensignal více než 3 miliardy individuálních měření z desítek milionů smartphonů po celém světě. Měření jsou shromažďována ve všech denních hodinách, každý den v roce, za podmínek běžného používání, včetně vnitřku budov, venku, ve městech a na venkově.

Více informací přímo ve zprávě společnosti Opensignal: https://www.opensignal.com/sites/opensignal-com/files/data/reports/global/data-2019-05/the_state_of_mobile_experience_may_2019_0.pdf.