Home

Cestujeme po BTS rozhlednách

30.8.2018

Nejen letní počasí láká k výletům. Využijte krásné podzimní dny a vyrazte na některou BTS rozhlednu. Máme pro vás 10 vybraných typů, které za návštěvu určitě stojí.

Rozhledna Hoslovice se nachází v jihočeské stejnojmenné obci v nadmořské výšce 668 metrů. Po vyšlápnutí 152 schodů se vám nabídne krásný výhled na kopce Bobík a Boubín, nebo třeba na hrad Kašperk.

Rozhledna Plešivec se nachází 3 km od Abertam a cca 25 km od Karlových Varů v nadmořské výšce 1028 metrů a nabízí výhledy na Krušné hory.

Rozhledna Slabošovka se nachází 1 km od Besednice a 20 km od Českého Krumlova v nadmořské výšce 618 metrů si budete užívat výhledy na Slepičí a Novohradské hory.

Rozhledna Lhotka u Berouna se nachází v nadmořské výšce 462 metrů. Kochat se zde můžete výhledem na město Beroun a na Křivoklátské lesy.

Rozhledna Sokolí vrch se nachází 2 km od obce Dobrná a 5 km od Děčína. V nadmořské výšce 500 metrů se pokocháte výhledem na Ještěd, Děčín a Labské pískovce.

Rozhledna Kozlovský kopec u České Třebové se nachází 10 km od Ústí nad Orlicí v nadmořské výšce 601 metrů. Zde na vás čeká výhled na Kralický Sněžník a Orlické hory.

Rozhledna Okrouhlá u Staříče se nachází 8 km od Frýdku Místku v nadmořské výšce 373 metrů. Z rozhledny je krásný výhled na Lysou horu a na Frýdek Místek.

Rozhledna Oslednice u Telče se nachází v nadmořské výšce 557 metrů a nabízí krásný výhled na město Telč a při dobré viditelnosti můžete dohlídnout až na Alpy.

Rozhledna Babylon u Kozárova se nachází 20 km od Blanska v nadmořské výšce 651 metrů. Zde se můžete těšit z krásného výhledu na Pálavu a Českomoravskou vrchovinu.

Rozhledna Rosička u Sázavy se nachází 10 km od Žďáru nad Sázavou v nadmořské výšce 644 metrů. Je zde nádherný výhled na Žďárské vrchy a Železné hory.