Home

Mobily dokážou odemknout byt, auto i trezor

V německém Hannoveru v sobotu skončil největší evropský veletrh výpočetní a telekomunikační techniky CeBIT. Kromě řady zajímavých přednášek vystavovatelé poodhalili také budoucnost chytrých mobilních telefonů. Používat je budeme prakticky k jakékoliv činnosti – odemknou byt nebo auto a v obchodě zjistí, které potraviny jsou nejméně kalorické.

"Každý má dnes smartphone, tak proč bychom měli u sebe nosit různé klíče," popsal nadneseně hlavní myšlenku projektu Key2Share Ahmad-Reza Sadeghi z německého výzkumného institutu Frauenhofer. Ten ve spolupráci se společností Bosch vyvinul aplikaci, která bude umožňovat uživatelům pouhým přiložením mobilu ke dveřím se speciálním zámkem otevřít si byt, auto, kancelář nebo třeba trezor.

Využívá technologie NFC (Near Field Communication) vysílající vlny na krátkou vzdálenost. Virtuální klíč bude možné pomocí e-mailu, SMS nebo skenovacího kódu předávat i dalším osobám a určovat, jak dlouho s ním smějí disponovat. Jeho uplatnění institut vidí především v hotelnictví.

Celý článek naleznete ZDE.

(www.novinky.cz)