Home

Napsali o nás

DigiZone.cz: Jaký bude chystaný evropský Kodex elektronických komunikací

 6.11.2017

S ročním odstupem uspořádala v Praze Asociace provozovatelů mobilních sítí již čtvrtou telekomunikační konferenci s mezinárodní účastí s jediným tématem: Evropský Kodex elektronických komunikací (EECC – European Electronic Communication Code).

TELEVIZNÍWEB.cz: Gigabitovou společnost má zajistit Evropský kodex pro elektronické komunikace. Neohrozí ale televizi?

 2.11.2017

Terestrické televizní vysílání má garantováno kmitočty do roku 2030. Nový kodex ale prosazuje masové budování mobilních datových sítí nové generace.

Mobilmania.cz: Operátoři a spol. píší premiérovi. Chtějí být u diskuze o budoucnosti odvětví

 3.3.2017

Tohle je velká věc. Nepamatuji, kdy by se na společném postupu shodly tak velké oborové organizace, jako tentokrát. Pod otevřeným dopisem pro premiéra, ministry a poslance jsou podepsaní lídři následujících organizací:

  • ICT Unie
  • Svaz průmyslu a dopravy ČR
  • Asociace provozovatelů mobilních sítí (členy jsou O2, T-Mobile, Vodafone a Nordic Telecom)
  • Česká asociace elektronických komunikací

Parlamentnilisty.cz: Centropol se stal jako první virtuální mobilní operátor členem APMS

 2.6.2014

Centropol Telecom (CPT) je historicky prvním virtuálním mobilním operátorem, který se stal přidruženým členem Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS). Zakládajícími členy jsou Telefónica O2, T-Mobile a Vodafone, čtvrtým řádným členem je Air Telecom. Centropol Telecom získává přistoupením k asociaci mimo jiné možnost podílet se na společných stanoviscích k otázkám, které souvisí s podmínkami rozvoje a fungování veřejných mobilních sítí v České republice.

FeedIT.cz: Mobilní platby jsou čím dál tím oblíbenější. Jak je používat bezpečně?

 20.5.2014

Stále více prodejců nabízí možnost platit za zboží a služby prostřednictvím mobilního telefonu. Mobilní platby realizované buď stržením ceny zboží z předplaceného kreditu, nebo zobrazením položky na měsíčním vyúčtování od mobilního operátora výrazně urychlují platby a zjednodušují nákupy. Podle Asociace provozovatelů mobilních sítí bylo v loňském roce prostřednictvím mobilních plateb zaplaceno zboží nebo služby v souhrnném obratu 2,342 miliardy korun.

dotekomanie.cz: Tunely metra v Praze zřejmě nabídnou mobilní připojení k internetu

 15.3.2014

Pokud bydlíte v hlavním městě, nebo jej navštěvujete, tak jste si mohli všimnout, že ve stanicích metra máte k dispozici mobilní signál všech operátorů. Je zde i dostupnost mobilního připojení k internetu, bohužel jen ve formě 2G sítě – EDGE. V samotných tunelech signál není, což je dosti omezující.

Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) vydala tiskovou zprávu, která přináší potěšující informace. Mobilní operátoři zasedli k jednacímu stolu a dohodli se na společném vybudování mobilní sítě v rámci tunelů celého metra. 

mobilizujeme.cz: DPP neprojevil zájem pokrýt tunely metra, operátoři začnou bez něj

 14.3.2014

Pražské metro začnou pokrývat všichni mobilní operátoři společnými silami. Zatím ale ve velmi omezeném rozsahu, Dopravní podnik hl. m. Prahy totiž zatím neprojevil zájem podílet se na tomto projektu.

Podle Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) operátoři plánují společnými silami pokrýt nově stavěné stanice a tunely na lince A pražského metra mobilním signálem a umožnit tak zákazníkům nejen pohodlné volání ve stanicích a tunelech, ale hlavně rychlé připojení na internet. 

iDNES.cz: Pokrytí nových tunelů metra se komplikuje. Operátoři chtějí, DPP mlčí.

 13.3.2014

Pokrytí nových stanic na trase A pražského metra včetně tunelů se stále nedaří dohodnout. Jednání váznou na ceně, kterou pražský dopravní podnik vyžaduje za pronájem potřebných prostor. Krátí se navíc čas, kdy je možné potřebnou technologii nainstalovat. Operátoři tvrdí, že pozdější instalace bude až dvakrát dražší. Podnik téma odmítá komentovat.

prazskypatriot.cz: Volání a připojení na internet v tunelech metra: pilotní projekt ohrožuje licitování o poplatcích

 13.3.2014

Mobilní operátoři se nemohou dohodnout s pražským dopravním podnikem (DPP) na podmínkách pokrytí tunelů mezi novými stanicemi metra na trase A. Jádrem sporu mají být poplatky za umístění vyzařovacích kabelů v tunelech. Pokrytí tunelů mezi budovanými stanicemi mělo sloužit jako pilotní projekt pro budoucí pokrytí všech tunelů sítě metra. Operátoři to oznámili prostřednictvím Asociace provozovatelů mobilních sítí.

mobilenet.cz: Objem mobilních plateb přesáhl v roce 2013 dvě a čtvrt miliardy Kč

 12.3.2014

Z nejnovějších údajů Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) vyplývá, že i v loňském roce potvrdily mobilní platby své stabilní místo mezi nejpoužívanějšími mikroplatebními nástroji u českých uživatelů. Celkově prošlo přes mobilní platby 2,342 miliardy korun a uživatelé si za ně na svém mobilním telefonu, tabletu nebo počítači pořizovali například SMS jízdenky, hradili parkovné nebo nejrůznější elektronický obsah pro svá mobilní zařízení od aplikací, přes hudbu až po mobilní hry.

zbyznysu.cz: Asociace provozovatelů mobilních sítí podporuje výzvu představitelů ICT průmyslu vládě ČR

 13.2.2014

Přední hospodářské instituce, asociace a zájmová sdružení vyzývají vládu Bohuslava Sobotky k výraznější podpoře průmyslového odvětví informačních a komunikačních technologií (ICT). Otevřený dopis má upozornit na rostoucí potřebu efektivního využití ICT ve veřejné správě a podpory internetové ekonomiky obecně.

„Z našeho pohledu byl u několika posledních vlád ICT průmysl tak trochu ve stínu jiných priorit. Přitom právě tyto technologie mohou být významným hybatelem celé ekonomiky moderního státu,“ říká prezidentka APMS Michaela Vrbová Renčínová.

iDNES.cz: Češi mají doma poklady. Staré mobily ukrývají kilogramy drahých kovů

 5.2.2014

Češi své staré mobilní telefony nevyhazují, ale zastrčí do šuplíku a zapomenou na ně. V horším případě je vyhodí do popelnice. Přitom nerecyklované telefony v českých domácnostech ukrývají podle odhadů až stovky kilogramů drahých kovů, jako jsou zlato, stříbro nebo platina.

kutna-hora.regiony24.cz: V českých domácnostech tiše leží zlatý poklad

 4.2.2014

S nástupem mobilních telefonů se v běžných domácnostech začala nenápadně shromažďovat zásoba zlata. Recyklujte staré mobilní telefony, vyzývá Asociace provozovatelů mobilních sítí.

mobilmania.cz: Půjčky na lince 95 Kč/min. končí, rozhodli operátoři

 25.12.2013

Z Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS), která sdružuje síťové operátory v tuzemsku, dorazila příznivá zpráva: přes extra zpoplatněné linky už nebude možné poskytovat úvěry a další finanční služby. Jinak řečeno, končí nabízení, zprostředkování a poskytování úvěrů a půjček přes linky á la 95 Kč za minutu končí. Takových kauz by se v minulosti našlo vícero, scénář byl ale podobný – nabídka snadné půjčky na čísle zpoplatněné vysokou sazbou a nakonec jen vysoké účty za telefon.

ahaonline.cz: Mobilní operátoři zvyšují ochranu zákazníků: Bič na podvodníky!

 19.12.2013

Dobrá zpráva! Podvodníci, kteří přes telefon okrádají lidi o peníze tím, že nabízejí výhodné půjčky, budou mít utrum. Od neděle už nebude možné prostřednictvím zvlášť zpoplatněných linek poskytovat úvěry a další finanční služby.

mediaguru.cz: Mobilní internet využívají v Česku 2 mil. lidí

 14.10.2013

V současné době využívají v Česku mobilní internet téměř 2 miliony lidí. Vyplývá to z údajů Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS), která byla prezentována na konferenci Mobile Internet Forum v minulém týdnu.

lupa.cz: Mobile Internet FORUM 2013: uživatelé utěšeně rostou, následovat by měly peníze

 11.10.2013

Lidí, kteří používají Internet v mobilu, opět přibylo. Některým webům přináší už pětinu návštěvnosti. V čem pro nás může být inspirací daleký Katar?

Za poslední rok přibylo v Česku 400 tisíc lidí, kteří používají ve svých mobilních telefonech internetové připojení. Vyplývá to z údajů, zveřejněných včera na konferenci Mobile Internet Forum 2013.

mobilizujeme.cz: Air Telecom vstoupil do Asociace provozovatelů mobilních sítí

 28.9.2013

Český operátor U:fon je mnohými z nás stále vnímán jako virtuál. Není tomu ale tak. Air Telecom, provozovatel U:fonu, nyní vstoupil do asociace provozovatelů mobilních sítí.

V této asociaci, kterou povětšinou najdeme pod zkratkou apms, doposud jednala trojice českých operátorů, a to Telefónica, T-Mobile a Vodafone. Nyní bude Air Telecom společně s těmito společnostmi řešit otázky provozu a rozvoje mobilních sítí u nás.

mobilnet.cz: Operátoři varují: pozor na nový typ podvodů s autentizačními SMS

 26.9.2013

V poslední době čeští mobilní operátoři sdružení v APMS (Asociaci provozovatelů mobilních sítí) zaznamenali nový druh podvodů, kde podvodníci využívají důvěřivosti a také nepozornosti uživatelů mobilních telefonů. Využívá se autentizačních SMS při nákupech přes internet a lidé tak snadno mohou přijít o své peníze.

rozhlas.cz: Převod čísla k novému operátorovi zabere od září výrazně kratší dobu

 30.8.2013

Pokud si při změně operátora chcete nechat své staré telefonní číslo, jeho přenos potrvá od září mnohem kratší dobu. Zatímco nyní na to mají operátoři tři týdny, od pondělí to budou muset stíhat za čtyři dny. Přikazuje jim to loňské nařízení Českého telekomunikačního úřadu. Mobilní operátoři se dohodli, že nový systém spustí právě od září.

 

Parlamentní listy: Přenos mobilního čísla za čtyři dny, jak postupovat, aby to „klaplo“.

 29.8.2013

Už za tři dny začne platit nařízení Českého telekomunikačního úřadu, které mobilním operátorům ukládá, aby zajistili přenos mobilního čísla mezi jednotlivými konkurenty během čtyř dnů. Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) přichází s jednoduchým návodem pro zákazníka, jak nejlépe postupovat.

Česká televize: Stejné číslo u jiného operátora? Už brzy záležitost pouhých 4 dnů

 28.8.2013

Operátoři se neustále předbíhají, kdo nabídne levnější tarif a zajímavější novinky. Řada lidí se tak rozmýšlí nad změnou operátora. Dosud nebyl takový krok úplně jednoduchý, pokud si chtěl zákazník nechat stejné číslo. Vše ale bude už brzy jinak. Od září má tento proces trvat pouhé čtyři pracovní dny namísto dosavadních až tří týdnů. Službu ročně využije zhruba 350 tisíc lidí.

feedIT.cz: Nový systém pro přenos mobilního čísla stál desítky milionů a stovky hodin práce specialistů.

 20.8.2013

Podle Asociace provozovatelů mobilních sítí má několikanásobně větší kapacitu než starý systém, z velké části je automatický a je bezpečnější. (TZ)

feedIT.cz: Nový systém přenosu mobilního čísla mezi operátory: rychlost, ale také nová pravidla a aktivní role pro zákazníka, upozorňuje Asociace provozovatelů mobilních sítí.

 15.8.2013

Na začátku týdne u jednoho operátora, na konci týdne u konkurence. Termín, který na základě nového opatření ČTÚ přináší kompletně nový systém vytvořený skupinou odborníků na půdě Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS). Nové podmínky si ovšem vyžadují i nový postup pro koncového zákazníka. (TZ)

mobilmania.cz: Od září přenesete číslo mezi operátory za pouhé čtyři dny

 15.8.2013

Spolupráce Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) a ČTÚ vedla k zavedení nového systému pro přenos mobilního čísla mezi operátory. Lhůta se z dosavadních 10 dní zkracuje na 4 dny, nové podmínky si ovšem vyžádají i nový postup pro koncového zákazníka. Lhůta platí při splnění všech nezbytných podmínek, proces se může protáhnout typicky když zákazních nemá uhrazené závazky u operátora, kterého opouští. 

Parlamentní listy: Mobilní operátoři spojili síly proti hackerům

 12.8.2013

„Jde o krok, který reaguje na útoky hackerů z jara letošního roku, ale v širším měřítku na neustálé pokusy zneužít kyberprostor k poškozování majetku nebo vlastnímu obohacení,“ říká prezidentka Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) Michaela Renčínová.

mobilizujeme.cz: Mobilní operátoři v ČR se budou proti hackerům bránit společně

 9.8.2013

V rámci české Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) vznikla pracovní skupina, která se bude speciálně zabývat kybernetickými útoky. Je to reakce na úspěšné březnové rozsáhlé DDoS útoky proti webovým stránkám českých operátorů.

CFO World: Zneužívání služeb v telekomunikacích: Jak se mu bránit, co je třeba znát a vědět

 6.8.2013

Výzkumná bezpečnostní laboratoř v Berlíně našla novou zranitelnost, která umožňuje prolomit bezpečnost SIM karty aniž by o tom uživatel věděl. Útočník by měl být schopen stáhnout nebezpečný software na SIM kartu oběti a následně přístroj ovládat jako běžný uživatel. Ačkoliv zatím nedošlo k takovému zneužití, poskytovatelé služeb reagovali na zjištění zvýšenou podporou zabezpečení SIM karet. 

mobilenet.cz: Přenesení čísla za 4 dny bude realitou na podzim (aktualizováno)

 9.7.2013

Mobilní operátoři finišují v přípravách na zásadní změnu v přenositelnosti mobilních čísel. Přechod ke konkurenci se stejným číslem se již brzy díky razantnímu zkrácení doby přenosu stane daleko jednoduší a přijemnější záležitostí, než tomu bylo doposud. Nyní jsme se dozvěděli i termín, kdy by zkrácená přenositelnost čísel měla být uvedena do praxe.

feedIT.cz: Mobilní operátoři pokračují v zásadních změnách. Po neomezených tarifech přicházejí s možností přejít ke konkurenci za pouhé čtyři dny.

 9.7.2013

„Stojí za tím ohromné úsilí odborníků z pracovní skupiny, která se změně celého procesu věnovala skutečně den co den několik měsíců,“ říká prezidentka Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) Michaela Vrbová Renčínová. (TZ)

cnews.cz: Mobilní operátoři se dohodli. Přenos čísel potrvá jen čtyři dny

 3.7.2013

Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) se dohodla na nových pravidlech pro přenos čísel. Pokud si uživatel bude chtít nechat stávající číslo a převést jej ke konkurenčním operátorovi, proces potrvá nanejvýš čtyři dny. APMS jedná v zájmu ČTÚ, který zkrácení lhůty chtěl stejně jako Evropská komise. V současnosti platí zákonná lhůta pro přenos čísla 21 dní, operátoři to obvykle stihnou v polovičním čase.

mobilenet.cz: Mobilní telefony za volantem jsou horší než alkohol, říká statistika

 30.6.2013

Více než tři tisíce mladých životů vyhasne za rok na amerických silnicích kvůli psaní SMS za volantem. Posílání esemesek za volantem už předstihlo mezi americkými teenagery následky vlivu alkoholu jako hlavní příčiny smrtelných autonehod. Podle statistik zvyšuje psaní SMS za volantem riziko nehody 23krát.

mobilizujeme.cz: Přenos čísla ke konkurenčnímu operátorovi zabere 4 dny

 29.6.2013

Mobilní operátoři finišují v přípravách na zásadní změnu v přenositelnosti mobilních čísel. Přechod ke konkurenci se stejným číslem zabere přesně 4 dny.

"Aby vše proběhlo bezchybně a včas, z pohledu zákazníka, který o přenos čísla požádá, je nezbytně nutné, aby každý poskytovatel mobilních služeb postupoval podle jasně stanovených pravidel," říká prezidentka Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) Michaela Vrbová Renčínová.

iDNES.cz: Lhůta k přenesení čísla se od září zkrátí na čtyři dny. Nyní je 21 dnů.

 28.6.2013

Podle Asociace provozovatelů mobilních sítí se operátoři dohodli na sjednocení technologického postupu při přenášení mobilních čísel. Zkrácení lhůty procesu jim nařídil Český telekomunikační úřad. Stávající lhůta v délce 21 dnů se od září zkrátí na pouhé čtyři dny.

Zdroj: http://mobil.idnes.cz/zkraceni-lhuty-prenosu-cisla-u-operatora-f1o-/mobilni-operatori.aspx?c=A130628_122415_mobilni-operatori_LHR

Aktualne.cz: Doba na přenesení čísla mezi operátory se zkrátí na dny

 28.6.2013

Praha - Celková doba pro přenesení mobilního čísla mezi operátory se od září zkrátí z dosavadních 21 na čtyři dny. Firmy se dohodly na sjednocení technologického postupu. Oznámila to Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS).

mobilenet.cz - Pozor: APMS mění dobu přenosů telefonních čísel

 29.5.2013

Už za tři dny začne platit nařízení Českého telekomunikačního úřadu, které mobilním operátorům ukládá, aby zajistili přenos mobilního čísla mezi jednotlivými konkurenty během čtyř dnů. Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) přichází s jednoduchým návodem pro zákazníka, jak nejlépe postupovat.

Týden: Zákon nezabírá, lichváři nadále řádí.

 13.3.2013

Spotřebitelské úvěry

Novela zákona o spotřebitelském úvěru zatím mezi úvěrovými společnostmi příliš nezabírá. Mnohé z nich i nadále provozují předražené linky, porušují i další předpisy, varuje Občanské sdružení spotřebitelů Test. Na Českou obchodní inspekci, ale i Asociaci provozovatelů mobilních sítí (APMS) tak míří první stížnosti.

Novela, která platí zhruba od poloviny února, mimo jiné zavedla možnost odstoupit od smlouvy o zprostředkování úvěru do čtrnácti dnů bez sankce, ale také zakázala používání směnek a šeků či volání na předražené telefonní linky. Mnohé úvěrové společnosti si totiž nechávaly ručit za půjčku například nemovitostí a kvůli nevýhodným podmínkám mnoho lidí přicházelo o střechu nad hlavou. Podobně fungovaly i linky, kde lidé žádající o půjčku často platili i sto korun za minutu volání a provolali velké peníze, aniž nakonec půjčku dostali.

Více čtěte ZDE.

Mobinfo.cz: Operátory máme raději, než tvrdíme (výzkum)

 8.3.2013

Podle výzkumu společnosti Ipsos mají Češi své mobilní operátory podstatně raději, než jak se to jeví například v diskuzích na Facebooku. Výzkum srovnával vnímání mobilních operátorů v České republice, Velké Británii, Francii, Itálii, Španělsku a Německu).

ČTÚ: dodržování postupů při přenášení čísel se výrazně zlepšilo

 25.1.2013

V posledních dvou měsících loňského roku proběhla další z kontrol, ve kterých se ČTÚ zaměřuje na dodržování pravidel přenositelnosti telefonních čísel ze strany operátorů. Na jejím základě a především vzhledem k dalším souvisejícím datům lze konstatovat, že situace v roce 2012 byla podstatně lepší než v roce 2011. Tehdy ČTÚ evidoval stížnosti k přenosu telefonního čísla u celkem 707 čísel, letos pak pouze u 174 čísel. 

Celé znění tiskové zprávy ČTÚ naleznete ZDE.

Ipsos Tambor: Polovina české populace utratí za volání mobilem méně než 500 korun měsíčně

 13.1.2013

Nejvíce české domácnosti utrácejí za energie, a to částku přesahující 1 500 korun měsíčně (66 % respondentů). Na hromadnou dopravu a pohonné hmoty vynaloží Češi měsíčně nejčastěji 500 až 1 500 korun (44 % respondentů) a za služby mobilních operátorů utratí polovina českých spotřebitelů měsíčně méně než 500 korun. Vyplývá to z výzkumu, který provedla společnost Ipsos v druhé polovině roku 2012 mezi českými spotřebiteli.

Úplné znění tiskové zprávy Ipsos Tambor naleznete ZDE.

Aktualne.cz: Přes SMS Češi loni utratili 1,5 miliardy korun

 17.10.2012

Praha - Pomocí SMS Češi loni zaplatili zboží a služby v hodnotě 1,56 miliardy korun, což je přibližně o 15 procent více než v roce 2010.

Nejvíce SMS plateb využíváme k nákupu jízdenek MHD, placení parkovného, úhradě regulačních poplatků v nemocnicích a také k zasílání příspěvků na dobročinné účely.

Statistiku zveřejnila Asociace provozovatelů mobilních sítí, data tak pochází od všech třech operátorů působících v Česku.

Více čtěte ZDE.

Dnes Aktuálně: Bezpečnější volání na prémiová čísla již od října

 27.9.2012

Praha – Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS), která sdružuje tři největší tuzemské operátory, a Sdružení pro informační technologie a telekomunikace (ICTu) zavádí povinnost uvádět u volání na vybrané placené linky hlásku informující volajícího o ceně daného hovoru. 

Vzhledem k tomu, že ochrana spotřebitelů je pro APMS jednou z priorit, podařilo se zavedení povinných hlásek urychlit a spotřebitelé je tak při volání na audiotexové linky uslyší již od 1. října 2012. Povinnost uvádět před začátkem hovoru informaci o jeho ceně se týká všech, kteří prostřednictvím audiotexových služeb nabízejí nebo poskytují informace o nabídce zaměstnání a nebankovních finančních službách.

Více naleznete ZDE.

dobrezpravy.eu: Vláda chce na tuzemském trhu čtvrtého operátora

 4.7.2012

Praha – Předseda rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Pavel Dvořák dostal od vlády za úkol vypracovat podobu aukce telekomunikačních kmitočtů s cílem přilákat na trh čtvrtého operátora. Na brífinku po jednání vlády to řekl ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba (ODS). "Podobu aukce stanoví ČTÚ jako nezávislý regulátor, přesto vláda je tím, kdo určuje strategii," uvedl Kuba. 

Více naleznete ZDE. 

tm.aktualne.cz: Devadesát korun za minutu hovoru? Dozvíte se to včas

 20.6.2012

Praha - Mobilní operátoři by měli od listopadu uvádět u placených linek o nebankovních finančních službách a nabídkách zaměstnání povinně informaci o ceně telefonního hovoru. Dohodly se na tom Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) a Sdružení pro informační technologie.

Více čtěte ZDE.