Home

ahaonline.cz: Mobilní operátoři zvyšují ochranu zákazníků: Bič na podvodníky!

19.12.2013

Dobrá zpráva! Podvodníci, kteří přes telefon okrádají lidi o peníze tím, že nabízejí výhodné půjčky, budou mít utrum. Od neděle už nebude možné prostřednictvím zvlášť zpoplatněných linek poskytovat úvěry a další finanční služby.

Ten, kdo se zajímal o nabídku úvěru nebo půjčky, zavolal na běžně zpoplatněnou linku. Operátorka na druhém konci mu ale sdělila, že musí zavolat na vysoce zpoplatněné číslo s tím, že mu provolanou částku vrátí. To se ale nestalo.

Nic netušící zákazník tak často provolal tisíce korun, aniž by nakonec slibovanou půjčku nebo úvěr dostal. S tím je ale teď konec. „Prvořadá je bezpečnost a ochrana zákazníků před zneužitím jejich důvěry. Shodli jsme se, že řešení musí být razantní, že nestačí nějaká upozornění či domluvy,“ uvedla prezidentka Asociace provozovatelů mobilních sítí Michaela Vrbová Renčínová. Výsledkem byla okamžitá změna již zmíněného kodexu.

Podvodníky čekají postihy

Zákaz se týká všech firem, které by chtěly poskytovat jakékoliv služby finančního charakteru prostřednictvím audiotexových linek, tedy linek se zvýšenou minutovou sazbou za volání. Trestat budou jednotliví mobilní operátoři. 

Více čtěte ZDE.