Home

cnews.cz: Mobilní operátoři se dohodli. Přenos čísel potrvá jen čtyři dny

3.7.2013

Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) se dohodla na nových pravidlech pro přenos čísel. Pokud si uživatel bude chtít nechat stávající číslo a převést jej ke konkurenčním operátorovi, proces potrvá nanejvýš čtyři dny. APMS jedná v zájmu ČTÚ, který zkrácení lhůty chtěl stejně jako Evropská komise. V současnosti platí zákonná lhůta pro přenos čísla 21 dní, operátoři to obvykle stihnou v polovičním čase.

„Aby vše proběhlo bezchybně a včas, z pohledu zákazníka, který o přenos čísla požádá, je nezbytně nutné, aby každý poskytovatel mobilních služeb postupoval podle jasně stanovených pravidel,“ říká prezidentka APMS Michaela Vrbová Renčínová.

„Abychom byli schopni garantovat tuto službu na tak vysoké úrovni, musí pravidla platit pro všechny stávající, ale také pro všechny nové poskytovatele mobilních služeb. Jde o souhru tří stran, zákazník – operátor – operátor, přičemž technická náročnost leží právě mezi dvěma operátory. Nelze připustit, aby jeden operátor byl procesu schopný, druhý ne a ve výsledku by to odnesl koncový zákazník,“ dodává Renčínová.


Více čtěte ZDE.