Home

iDNES.cz: Lhůta k přenesení čísla se od září zkrátí na čtyři dny. Nyní je 21 dnů.

28. 6. 2013

Podle Asociace provozovatelů mobilních sítí se operátoři dohodli na sjednocení technologického postupu při přenášení mobilních čísel. Zkrácení lhůty procesu jim nařídil Český telekomunikační úřad. Stávající lhůta v délce 21 dnů se od září zkrátí na pouhé čtyři dny.

"Aby vše proběhlo bezchybně a včas z pohledu zákazníka, který o přenos čísla požádá, je nezbytně nutné, aby každý poskytovatel mobilních služeb postupoval podle jasně stanovených pravidel," uvedla prezidentka Asociace provozovatelů mobilních sítí Michaela Renčínová.

Pravidla musí podle Renčínové platit pro všechny současné, ale také pro všechny nové poskytovatele mobilních služeb. "Jde o souhru tří stran, zákazník - operátor - operátor, přičemž technická náročnost leží právě mezi dvěma operátory. Nelze připustit, aby jeden operátor byl procesu schopný, druhý ne a ve výsledku by to odnesl koncový zákazník," dodala.

Více informací ZDE.

Zdroj: http://mobil.idnes.cz/zkraceni-lhuty-prenosu-cisla-u-operatora-f1o-/mobilni-operatori.aspx?c=A130628_122415_mobilni-operatori_LHR