Home

Ipsos Tambor: Polovina české populace utratí za volání mobilem méně než 500 korun měsíčně

13.1.2013

Nejvíce české domácnosti utrácejí za energie, a to částku přesahující 1 500 korun měsíčně (66 % respondentů). Na hromadnou dopravu a pohonné hmoty vynaloží Češi měsíčně nejčastěji 500 až 1 500 korun (44 % respondentů) a za služby mobilních operátorů utratí polovina českých spotřebitelů měsíčně méně než 500 korun. Vyplývá to z výzkumu, který provedla společnost Ipsos v druhé polovině roku 2012 mezi českými spotřebiteli.

Úplné znění tiskové zprávy Ipsos Tambor naleznete ZDE.

Vydáno 9. 1. 2013, www.ipsos.cz 

Nejvíce české domácnosti utrácejí za energie, a to částku přesahující 1 500 korun měsíčně (66 % respondentů). Na hromadnou dopravu a pohonné hmoty vynaloží Češi měsíčně nejčastěji 500 až 1 500 korun (44 % respondentů) a za služby mobilních operátorů utratí polovina českých spotřebitelů měsíčně méně než 500 korun. Vyplývá to z výzkumu, který provedla společnost Ipsos v druhé polovině roku 2012 mezi českými spotřebiteli. Výzkum se zaměřil na výši útrat spotřebitelů a domácností za služby tzv. síťových odvětví a za finanční služby.

„Ceny služeb síťových odvětví, jako jsou energetika, doprava a telekomunikace, patří spolu s bankovními poplatky mezi dlouhodobě nejčastěji zmiňovaná ekonomická témata, a to jak v médiích, tak i v diskusích na internetu. Velký zájem veřejnosti a současně relativní nedostatek měřitelných dat z této oblasti nás dovedly k realizaci výzkumu, který poskytl informace o tom, kolik ve skutečnosti spotřebitelé za tyto služby utrácí,“ říká Tomáš Macků k realizaci výzkumu..

Výzkum také ukázal, že téměř všichni obyvatelé ČR dokážou odhadnout své průměrné měsíční útraty za služby mobilních operátorů, dopravu i za bankovní poplatky. Výjimku tvoří náklady domácností na energie, kde své náklady nezná 8 % lidí.

Úplné znění tiskové zprávy najdete ZDE.


Kontakt: 

Tomáš Macků 
Research & Communication Director CR,SR
tomas.macku@ip­sos.com 
GSM: +420 774 646 799