Home

mediaguru.cz: Mobilní internet využívají v Česku 2 mil. lidí

14.10.2013

V současné době využívají v Česku mobilní internet téměř 2 miliony lidí. Vyplývá to z údajů Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS), která byla prezentována na konferenci Mobile Internet Forum v minulém týdnu.

Smartphony využívá pro připojení na mobilní síť 41 % uživatelů, což je zhruba stejný výsledek jako loni. Z operačních systémů kraluje Android s 60 %, za ním je Symbian. Česko celkově zaostává za trendy v Evropě, což ale není z hlediska cenové nabídky balíčku jednotlivých operátorů tak překvapivé. Přesto podle Slavomíra Doležala z T-Mobile využila někdy nabídku připojení k internetu od operátorů zhruba čtvrtina všech SIM karet, tedy 3,7 milionu uživatelů. Nejsilnějším regionem ve využívání mobilního internetu je Praha (15 %), následuje Plzeňský kraj (14 %) a Moravskoslezský kraj (13 %).

E-mail mladé příliš neoslovuje

Výrazné rozdíly ve využívání internetu v mobilu jsou mezi pohlavími i věkovými kategoriemi. 40 % žen se zajímá hlavně o sociální sítě, to platí ale jen o 26 % mužů. Muži mají naopak za hlavní aktivitu e-mail, a to z 31 %. Zpravodajství je stále doménou mužů – na mobilech ho odebírají dvakrát častěji než ženy. Jako primární aktivitu využívá email jen 15 % teenagerů, naopak 53 % mladých má mobilní internet kvůli sociálním sítím.

Více čtěte ZDE.