Home

mobilenet.cz: Přenesení čísla za 4 dny bude realitou na podzim (aktualizováno)

9.7.2013

Mobilní operátoři finišují v přípravách na zásadní změnu v přenositelnosti mobilních čísel. Přechod ke konkurenci se stejným číslem se již brzy díky razantnímu zkrácení doby přenosu stane daleko jednoduší a přijemnější záležitostí, než tomu bylo doposud. Nyní jsme se dozvěděli i termín, kdy by zkrácená přenositelnost čísel měla být uvedena do praxe.

Aktualizováno 9. 7. 2013

O očekávaném razantním zkrácení dobu přenosu čísel na 4 dny jsme vás již před časem informovali v odstavcích níže. Na konci minulého měsíce jsme ovšem ještě nevěděli, kdy přesně se tato změna dostane do praxe. Právě dnes do redakční pošty dorazila tisková zpráva od APMS, kde se kromě zopakování, jak obtížná byla cesta k uzavření dohody napříč všemi operátory, objevilo na konci i to nejdůležitější: "Sama APMS chystá k novým pravidlům přenositelnosti čísla informační kampaň, kde by chtěla vysvětlit základní technologické procesy a jejich náročnost. Možnost přejít ke konkurenci za pouhé 4 dny by se měla otevřít už letos na podzim."
 

Původní informace z 29. 6. 2013

Sousloví “mobilní operátoři”, které jsme použili v perexu článku není v ČR ani zdaleka tak jednoznačně určující, jako tomu bylo ještě relativně nedávno. V posledních měsících se totiž na našem trhu doslova vyrojili noví operátoři na různých úrovních. V zásadě se ale vždy jednalo o nějakou formu virtuálního operátora, tedy operátora, který nevlastní fyzickou síťovou infrastrukturu. 


Více čtěte ZDE.