Home

Parlamentnilisty.cz: Centropol se stal jako první virtuální mobilní operátor členem APMS

2.6.2014

Centropol Telecom (CPT) je historicky prvním virtuálním mobilním operátorem, který se stal přidruženým členem Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS). Zakládajícími členy jsou Telefónica O2, T-Mobile a Vodafone, čtvrtým řádným členem je Air Telecom. Centropol Telecom získává přistoupením k asociaci mimo jiné možnost podílet se na společných stanoviscích k otázkám, které souvisí s podmínkami rozvoje a fungování veřejných mobilních sítí v České republice.

Centropol Telecom se vstupem do APMS dostal do společnosti hlavních hráčů na telekomunikačním trhu. Přestože se jedná o konkurenty, snaží se sdružené společnosti o prosazení podpory a ochrany rovného a otevřeného trhu elektronických komunikací v České republice založeného na pravidlech respektujících ochranu hospodářské soutěže. „Centropol chce být aktivní při ovlivňování prostředí, ve kterém podniká. Přistoupení k asociaci nám otevírá vstup do klubu těch nejsilnějších hráčů, jejichž hlas je na trhu slyšet.“ Komentuje přistoupení k APMS jednatel Centropol Telecom Lukáš Pokrupa.

Asociace provozovatelů mobilních sítí jako jediná zastupuje organizovaně telekomunikační trh v České republice a z tohoto titulu komentuje zejména:
 
Společná stanoviska odvětví k otázkám, které souvisí s podmínkami rozvoje a fungování veřejných mobilních sítí v České republice
Otázky spojené s technickými, bezpečnostními, etickými a dalšími standardy používanými na českém trhu mobilních komunikací
Souhrnná statistická data o českém mobilním trhu

V letošním roce APMS například vyzvala vládu k výraznější podpoře průmyslového odvětví informačních a komunikačních technologií, připomínkovala novelu zákona o elektronických komunikacích a její členové začali intenzivně jednat o možnostech pokrytí metra mobilním signálem. „To jsou všechno témata, která jsou důležitá pro naše zákazníky, a my věříme, že společným postupem můžeme přispět k pozitivním změnám na českém trhu,“ konstatuje Lukáš Pokrupa.

Asociace působí na českém trhu od roku 2003. Předmětem její činnosti je vytváření optimálních podmínek pro rozvoj veřejných mobilních telekomunikačních sítí a poskytování veřejných mobilních telekomunikačních služeb v České republice

CENTROPOL TELECOM patří do skupiny CENTROPOL HOLDING společně s jedním z největších dodavatelů elektřiny a plynu na českém trhu CENTROPOL ENERGY. CPT se stal od září 2013 prvním virtuálním operátorem zaměřeným na domácnosti.

Článek najdete ZDE.