Home

Čeští mobilní operátoři rozeslali na žádost ministra zdravotnictví informační SMS všem zákazníkům, kteří se vyskytují v postižených oblastech.

29.2.2020

V pátek odpoledne se obrátil na APMS ministr zdravotnictví Adam Vojtěch s žádostí o zajištění součinnosti při informování českých občanů nacházejících se v postižených oblastech nákazy koronaviru Covid-19. Mobilní operátoři jeho žádost vyslyšeli a v pátek večer rozeslali informační SMS všem českým občanům, kteří se aktuálně nacházejí v Číně, Hong Kongu, Iránu, Japonsku, Singapuru, Jižní Koreji a Itálii.

Ministerstvo zdravotnictví žádalo provést rozesílku ve velmi krátké době, zejména proto, aby se stihlo informovat všechny české občany, u kterých se předpokládá, že se o víkendu budou vracet z Itálie.

„Okamžitě po doručení žádosti ministra jsme ustanovili za účasti všech mobilních operátorů (T-Mobile, O2, Vodafone) akční pracovní tým, který ve velmi krátké době vyvinul odpovídající technické řešení. Večer okolo 21:00 h. byla rozesílka informačních SMS rozeslána ze všech mobilních sítí občanům v postižených oblastech,“ říká Jiří Grund, výkonný ředitel APMS.