Home

Konference APMS: Rychlé budování 5G sítí naráží na administrativní překážky.

21.11.2019

Stát v rámci své inovační strategie Czech Republic: The Country for The Future intenzivně podporuje rozvoj inovačního potenciálu České republiky. Špičkové telekomunikační sítě jsou přitom nezbytným základem, na kterém je možné inovační potenciál ČR dále rozvíjet. Na konferenci Digitalizace státu a role 5G, organizované APMS, se na tom shodli zástupci státu i telekomunikačního sektoru.

Stát na své nejvyšší úrovni tzn. premiér, ministr průmyslu a vládní zmocněnec pro digitalizaci již vytváří potřebnou synergii a de facto tvoří základní pilíře pro digitalizaci a budoucí rozvoj 5G sítí. Podobnou synergii je však třeba dostat do vedení obcí a firem s majetkovou účastí státu. Jestliže budeme všichni vnímat rozvoj 5G sítí jako veřejný zájem, který podporuje inovační strategii státu, máme de facto vyhráno,“ říká Jiří Grund, výkonný ředitel APMS.

Více o konferenci přinesly například Hospodářské noviny: https://archiv.ihned.cz/c1-66681110-plan-na-rychle-budovani-5g-siti-narazi-u-starostu-nelibi-se-jim-ze-by-prisli-o-penize

Prezentace všech řečníků i případovou studii Romana Mácy na téma "Fake news & 5G na českém internetu" naleznete níže.

Detailní program celé konference najdete na našem webu ZDE.