Home

Léto s mobilem

8.8.2018

Chystáte se na dovolenou? Víte, kde všude je dostupný mezinárodní roaming? Jaké aplikace vám ulehčí cestování? A jak se starat o svůj mobilní telefon?

Vyjíždíte na dovolenou po Evropě a bojíte se vysoké faktury za telefonování? V státech Evropské unie můžete být úplně v klidu, zde totiž platí mezinárodní roaming. Pozor si musíte dát pouze ve Švýcarsku, zde mezinárodní roaming neplatí.

Pokud budete cestovat autem mohla by se vám hodit aplikace Waze, je to skvělá navigace a její nejoblíbenější funkce je hlášení dopravních nehod. Při cestě do Chorvatska je výborný pomocník aplikace HAK, která nabízí například kalkulačku mýtného, vyhledání blízké čerpací stanice, nebo stav provozu na určitých vypjatých úsecích. Zvolíte-li leteckou dopravu je zde mobilní aplikace Skyscanner, pohodlný a přehledný nástroj na výběr letů a můžete zde sledovat i přehled cen letenek. A pro klidnou dovolenou, na které vás nezaskočí ani číšník hovořící pouze španělsky si do svého mobilu stáhněte Překladač Google, který nově umí překládat offline pomocí fotoaparátu, stačí optiku namířit na nápis v cizím jazyce a na obrazovce se vám zobrazí překlad do vámi vybraného jazyka.

A co dělat proto aby i váš telefon zůstal v létě funkční? Pozor si dejte zejména na přehřátí. Chytré telefony reagují na extrémně vysoké teploty tím, že jejich funkčnost se začne limitně blížit nule. Proto je nenechávejte v rozpáleném automobilu a chraňte ho před přímým sluncem. Přehřátí může nastat i pokud telefon používáte jako navigaci při jízdě na kole či koloběžce v držáku na řídítkách, nebo pokud ho zapomenete v pouzdře na pláži. Pokud se stane, že se váš mobil přehřeje, je dobré ho hned dát na chladnější místo, vypnout a počkat až se vzpamatuje.