Home

Novinky

Prohlášení APMS k mediálním výstupům o své komunikaci se zákonodárci

 30.9.2016

Asociace provozovatelů mobilních sítí (dále jen APMS) považuje za nutné komentovat tvrzení uvedené v reportáži České televize v pořadu „168 hodin“ dne 18. 9. 2016 a v navazujících článcích dne 19. 9. 2016 (viz např. http://www.lupa.cz/clanky/antispotrebitelskou-cast-novely-si-napsali-sami-operatori-priznal-poslanec/).

Češi a mobilní data 2016

 5.9.2016

KPMG: Polovina Čechů díky mobilním datům méně plánuje, třetina se víc věnuje sebevzdělávání a každý šestý se lépe seznamuje. Nejspokojenější jsou Češi s pokrytím signálem, méně již s cenou za data. Češi také spotřebují 70 % dat na komunikaci na sociálních sítích a přehrávání videa. Závěry vyplývají ze studie „Češi a mobilní data 2016“, kterou vypracovala KPMG Česká republika na základě průzkumu, do něhož se zapojilo přes 1 800 uživatelů mobilního internetu. 

Více podrobností naleznete v níže připojené studii vypracované nezávislou výzkumnou agenturou Data Collect pro KPMG.

Vyjádření APMS k budoucímu využití pásma 700 MHz

 20.7.2016

APMS vítá vládou schválenou Strategii rozvoje digitálního televizního vysílání, v níž jsou představeny další kroky v modernizaci pozemského televizního vysílání. Jsme rádi, že Česká republika bude směřovat k uvolnění pásma 700 MHz pro vysokorychlostní mobilní datové služby a zůstane tak ve skupině rozvinutých evropských zemí, z nichž některé již toto pásmo pro rychlý mobilní internet vyčlenily.

Pokrytí tranzitních železničních koridorů signálem všech mobilních sítí

 18.7.2016

Asociace provozovatelů mobilních sítí vítá aktivitu Českého telekomunikačního úřadu při měření pokrytí tranzitních železničních koridorů signálem všech mobilních sítí.

Mobilní platby si udržely popularitu i v roce 2015

 20.6.2016

  • SMS jízdenky a SMS parkovné již na 61 místech v ČR
  • Oblíbenost mobilních plateb pro nákup aplikací roste
  • Bezpečnost a jednoduchost mobilních plateb

Objem přenesených dat nezadržitelně roste. Hlavní podíl na tom mají smartphony

 14.6.2016

Ericsson: Objem přenesených dat nezadržitelně roste. Hlavní podíl na tom mají smartphony (TZ)

  • Globální mobilní datový přenos vzrostl mezi první čtvrtletím roku 2015 a 2016 o 60 %
  • Do konce roku 2021 bude přibližně 90 % mobilního datového přenosu probíhat prostřednictvím smartphonů
  • Přenosová rychlost 1 Gbps by měla být komerčně dostupná již v roce 2016

Česká republika stále na evropské špici v pokrytí LTE

 19.5.2016

Pokrytí mobilním vysokorychlostním internetem LTE stále roste a Česká republika se drží ve srovnání s ostatními členskými státy Evropské unie na špici. Po tom, co v roce 2014 mobilní operátoři v České republice několikanásobně zvýšili pokrytí signálem LTE, v loňském roce se díky dalším investicím úroveň pokrytí opět navýšila a zůstává tak nad evropským průměrem. 

Mobilní telefony nezvyšují riziko rakoviny mozku, říkají výsledky rozsáhlé studie

 10.5.2016

Hospodářské noviny: Australští vědci neodhalili nárůst případů rakoviny mozku způsobené používáním mobilů. Počet odhalených případů zůstává už tři dekády v podstatě neměnný. Závěry studie vychází z dat o 34 tisících pacientů s rakovinou mozku.

Telekomunikace v Česku dávají práci více než deseti tisícům lidí

 31.3.2016

Telekomunikační sektor patří k nejdůležitějším oborům ekonomiky státu. Nejen proto, že zajišťuje komunikaci všech lidí a organizací, ale také počtem pracovních míst, která obsazuje, nebo objemem daní, který operátoři každý rok odvádějí do státního rozpočtu. Například na daních z příjmu odvedli samotní operátoři v roce 2015 2,7 miliardy korun.

CeBIT 2016: urychluje digitalizaci ekonomiky i společnosti

 18.3.2016

Závěrečná zpráva

Digitalizace zahrnuje všechny oblasti, mění práci, život a obchodní modely. Na veletrhu CeBIT v Hannoveru byla pět dnů v centru pozornosti digitalizace ekonomiky a společnosti. Bilance vystavovatelů a organizátorů je po veletrhu CeBIT 2016 pozitivní.

CeBIT 2016 pomáhá firmám při digitální transformaci

 17.2.2016

Přehled všech výstavních oblastí a tematických celků veletrhu CeBIT 2016 

Světové hospodářství prochází obrovskými změnami. Digitální transformace se nevyhýbá žádnému hospodářskému odvětví. Nové technologie v oblastech jako Big Data and Analytics, Cloud Computing, Mobile, Social Business, zabezpečení IT a Internet of Things představují pro firmy nové šance.

CeBIT 2016 - mezinárodní veletrh

 17.2.2016

14. března začíná v Hannoveru veletrh CeBIT, největší světová platforma digitalizace hospodářství, veřejné správy a společnosti. Hlavní téma „d!conomy: join - create - succeed“ staví aktivní utváření digitalizace - a tím člověka jako tvůrce a motor obchodu budoucnosti - do centra pozornosti veletrhu CeBIT 2016.  

Viz také článek CeBIT 2016 pomáhá firmám při digitální transformaci.

APMS vítá návrh rozhodnutí EU na využití pásma 700 MHz

 5.2.2016

Členové APMS vítají návrh rozhodnutí Evropské komise o využití kmitočtového pásma UHF v Evropské unii, zejména v souvislosti s navrhovaným koordinovaným přístupem v uvolňování pásma 700 MHz členskými státy EU. Stejně tak vítáme zahrnutí principů technologické neutrality, které budou rozhodující především pro další rozvoj vysokorychlostních mobilních datových služeb 5G.

Subjektivním známkováním operátorů se Český telekomunikační úřad pohybuje mimo zákon

 17.12.2015

APMS nesouhlasí s hodnocením operátorů formou Spotřebitelského semaforu, který dnes ČTÚ zveřejnil, a považuje tuto formu hodnocení a způsob komunikace za aktivitu, která ČTÚ nepřísluší. Spotřebitelský semafor navíc zahrnuje jenom čtyři operátory přesto, že na českém trhu působí operátorů stovky.

Aktuální seznam poskytovatelů mobilních služeb na stránkách APMS

 9.11.2015

Pravidelně aktualizovaný přehled mobilních operátorů najdou zájemci na stránkách Asociace provozovatelů mobilních sítí. Přehled je zveřejňován po dohodě s Českým telekomunikačním úřadem, který na něj také odkazuje v rámci svých internetových stránek. 

Konference APMS 2015

 4.11.2015

2. ročník konference APMS proběhl ve středu 4. listopadu v kongresovém centru City Tower v Praze.

Hlavními tématy letošní konference byly ochrana osobních údajů a platební styk v mobilních sítích.

APMS vyhlašuje druhý tendr na dodavatele služby DMS

 21.8.2015

V návaznosti na zrušené první výběrové řízení na poskytovatele služby DMS vyhlašuje Asociace provozovatelů mobilních sítí druhý tendr. APMS chce v novém výběrovém řízení nalézt vhodného partnera z oblasti neziskového sektoru, který bude schopen ve spolupráci s technologickým partnerem zajistit maximální spolehlivost služby DMS a její dlouhodobý rozvoj.

Během jediného roku předehnala Česká republika v pokrytí LTE Evropu

 13.7.2015

Jediný rok stačil, aby Česká republika v rozsahu pokrytí vysokorychlostním mobilním připojením 4G LTE předehnala evropský průměr. Zatímco na konci roku 2013 byl signál sítí čtvrté generace dostupný jen pro zhruba 12 procent českých domácností, na konci roku 2014 už to bylo přibližně 92 procenta. Evropský průměr se přitom pohyboval těsně pod hranicí 80 procent. Vyplývá to z údajů agentury IHS, která pro Evropskou komisi porovnávala pokrytí 4G LTE ve všech členských státech Evropské unie.

APMS zrušilo výběrové řízení na poskytovatele DMS

 1.7.2015

Představenstvo APMS na svém zasedání 24. června 2015 mj. projednávalo výsledky výběrového řízení na poskytovatele systému dárcovské SMS (DMS). Vzhledem k tomu, že ani jedna z předložených nabídek nevyhovovala představám o budoucím fungování a rozvoji služby DMS, rozhodl se řídící orgán Asociace zrušit výběrové řízení bez vyhlášení vítěze.

O poskytování služby dárcovských SMS se utkají tři zájemci

 7.5.2015

Do výběrového řízení na poskytovatele systému dárcovské SMS (DMS) se ve stanoveném termínu přihlásili tři zájemci: pays.cz s.r.o., Nadace Via a Advanced Telecom Services s.r.o.