Home

Novinky

Přenos mobilního čísla za čtyři dny: Jak postupovat, aby to „klaplo“.

 29.8.2013

Už za tři dny začne platit nařízení Českého telekomunikačního úřadu, které mobilním operátorům ukládá, aby zajistili přenos mobilního čísla mezi jednotlivými konkurenty během čtyř dnů. Zde naleznete jednoduchý návod, jak nejlépe postupovat.

Nový systém přenosu mobilního čísla mezi operátory: rychlost, ale také nová pravidla a aktivní role pro zákazníka

 15.8.2013

Na začátku týdne u jednoho operátora, na konci týdne u konkurence. Termín, který na základě nového opatření ČTÚ přináší kompletně nový systém vytvořený skupinou odborníků na půdě Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS). Nové podmínky si ovšem vyžadují i nový postup pro koncového zákazníka.

Mobilní operátoři spojili síly proti hackerům

 8.8.2013

Na půdě Asociace provozovatelů mobilních sítí vznikla pracovní skupina, která se bude speciálně zabývat pouze kybernetickými útoky. „Jde o krok, který reaguje na útoky hackerů z jara letošního roku, ale v širším měřítku na neustálé pokusy zneužít kyberprostor k poškozování majetku nebo vlastnímu obohacení,“ říká prezidentka Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) Michaela Renčínová.

Mobilní operátoři pokračují v zásadních změnách. Po neomezených tarifech přicházejí s možností přejít ke konkurenci za pouhé čtyři dny.

 9.7.2013

„Stojí za tím ohromné úsilí odborníků z pracovní skupiny, která se změně celého procesu věnovala skutečně den co den několik měsíců,“ říká prezidentka Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) Michaela Vrbová Renčínová.

Odborníci z řad operátorů sdružených v asociaci navíc celý proces popsali do podoby závazného Kodexu (standardu služby), který se všichni členové zavázali dodržovat. Kodex by měl být závazný jak pro stávající operátory tak i pro nově příchozí poskytovatele mobilních služeb bez ohledu, zda se jedná o síťového či virtuálního operátora. 

Přechod ke konkurenci se stejným číslem zabere přesně 4 dny

 28.6.2013

Mobilní operátoři finišují v přípravách na zásadní změnu v přenositelnosti mobilních čísel. Přechod ke konkurenci se stejným číslem zabere přesně 4 dny.

 Aby vše proběhlo bezchybně a včas, z pohledu zákazníka, který o přenos čísla požádá, je nezbytně nutné, aby každý poskytovatel mobilních služeb postupoval podle jasně stanovených pravidel,“ říká prezidentka Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS)Michaela Vrbová Renčínová. 

Víte, že se mobilní telefon za volantem stává horším zabijákem na silnicích než alkohol?

 13.6.2013

Více než tři tisíce mladých životů vyhasne za rok na amerických silnicích kvůli psaní SMS za volantem. Posílání esemesek za volantem už předstihlo mezi americkými teenagery následky vlivu alkoholu jako hlavní příčiny smrtelných autonehod. Podle statistik zvyšuje psaní SMS za volantem riziko nehody 23krát.

Objem mobilních plateb v roce 2012 dosáhl 2,5 miliard Kč

 18.3.2013

Platby prostřednictvím mobilního telefonu se staly neodmyslitelnou součástí každodenního života širokého okruhu uživatelů. Některou z platebních metod sdružených pod označením „plať mobilem“ (Audiotex, Premium SMS, m-platba) každý měsíc zaplatí nejrůznější zboží a služby miliony uživatelů. Celkový objem plateb v roce 2012 dosáhl bezmála 2,5 miliard Kč.

Mobily dokážou odemknout byt, auto i trezor

 11.3.2013

V německém Hannoveru v sobotu skončil největší evropský veletrh výpočetní a telekomunikační techniky CeBIT. Kromě řady zajímavých přednášek vystavovatelé poodhalili také budoucnost chytrých mobilních telefonů. Používat je budeme prakticky k jakékoliv činnosti – odemknou byt nebo auto a v obchodě zjistí, které potraviny jsou nejméně kalorické.

Víte, že už na jaře prolomí počet používaných mobilů hranici 7 miliard kusů?

 6.3.2013

Už na jaře prolomí počet používaných mobilů hranici 7 miliard kusů. V provozu jich tedy bude záhy tolik, že na jednoho pozemšťana připadne v průměru jeden exemplář. Oznámila to Mezinárodní telekomunikační unie.

Obliba plateb prostřednictvím SMS roste

 17.10.2012

Loni takto Češi zaplatili zboží a služby za více než 1,5 mld. korun.

Praha, 17. října 2012 – Čeští spotřebitelé stále více využívají možnost placení vybraných služeb a výrobků prostřednictvím SMS. V loňském roce takto zaplatili zboží a služby v hodnotě 1,56 mld. korun, což je přibližně o 15 procent více než v předchozím roce. SMS plateb využívají Češi nejčastěji k nákupu jízdenek MHD, placení parkovného, úhradě regulačních poplatků v nemocnicích a v neposlední řadě k zasílání příspěvků na dobročinné účely.

Víte, že penetrace českého mobilního trhu dosáhla loni již 128 procent?

 1.10.2012

Je to způsobeno především velkým nárůstem počtu zařízení, které využívají vlastní SIM kartu ke komunikaci se svým okolím a posílání informací na větší vzdálenosti. Jedná se především o tablety, počítače, alarmy v domech i automobilech a další přístroje umožňující dálkové ovládání a správu nejrůznějších systémů a zařízení. Vzhledem k předpokládanému vývoji technologií se dá očekávat, že penetrace mobilního trhu poroste i nadále.

Víte, že na území ČR pracuje 15 tisíc základnových stanic ...?

 1.10.2012

Na celém území České republiky pracuje téměř 15 tisíc základnových stanic (tzv. BTS), které se starají o to, abyste se vždy dovolali. Provoz těchto stanic  každý den, ve dne i v noci, zajišťuje několik stovek techniků, kteří dbají na to, aby vše fungovalo tak, jak má.

Bezpečnější volání na audiotexové linky již od 1. října

 27.9.2012

Od 1.října posiluje ochrana spotřebitele při volání na audiotexové linky. Zavádí se nové povinné hlásky o ceně za minutu hovoru.

Mobilní operátoři se dohodli na společném technologickém standardu pro NFC

 18.9.2012

Čeští mobilní operátoři představili společnou strategii rozvoje platební a identifikační technologie NFC pro Českou republiku. V rámci uvedené strategie se  dohodli na společném technologickém standardu, který umožní rychlejší penetraci NFC řešení na českém trhu.

Stížnosti některých politiků na zaslání podvržených SMS zpráv

 6.6.2012

06.06.2012 - Stanovisko APMS k nedávným stížnostem některých politiků na zaslání podvržených SMS zpráv skupinou Ztohoven

Spotřebitelé budou při volání na ATX linky lépe chráněni před podvodníky

 5.6.2012

Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) a Sdružení pro informační technologie a telekomunikace (ICTu) zavedou od 1. 11. 2012 povinnost uvádět u volání na vybrané placené linky hlásku, která bude volajícího informovat o ceně daného hovoru. Povinnost se bude týkat volání na placené linky poskytující informace o nabídce zaměstnání a nebankovních finančních službách. Cílem tohoto opatření je další zvýšení ochrany spotřebitelů před podvodným jednáním některých firem.

Prezidentka asociace

 1.6.2012

Do funkce prezidentky asociace byla jmenována Michaela Vrbová Renčínová.

Oponentura APMS ke studii Informačního institutu

 12.3.2012

12.03.2012 - Dne 1.3.2012 uspořádal Informační institut tiskovou konferenci, na které představil materiál nazvaný STUDIE O SELHÁNÍ ČTÚ: OLIGOPOL MOBILNÍCH OPERÁTORŮ (dále jen „materiál“). Vzhledem k tomu, že materiál obsahuje celou řadu nepřesných, zavádějících, či přímo nepravdivých tvrzení týkajících se odvětví mobilních komunikací v České republice, APMS na ně reaguje touto oponenturou, podloženou relevantními argumenty.

Mobilní platební služby

 20.10.2010

27.10.2010 - Mobilní operátoři mediálním parterem konference konané v úterý 2.istopadu 2010 v 9 hod. v Prague Marriott Hotel V Celnici 8.Na konferenci vystoupí zástupci mobilních operátorů a APMS a seznámí veřejnost s novými atraktivními službami.

MOBILNÍ PLATBY - nově a jednoduše

 18.10.2010

18.10.2010 - Konference konaná 22. října od 9:00 v hotelu President, Nám. Curieových 100, Praha 1