Home

Novinky

Plať mobilem bezpečně

 20.5.2014

Mobilní platby jsou čím dál tím oblíbenější. Jak je používat bezpečně? 

Stále více prodejců nabízí možnost platit za zboží a služby prostřednictvím mobilního telefonu. Mobilní platby realizované buď stržením ceny zboží z předplaceného kreditu, nebo zobrazením položky na měsíčním vyúčtování od mobilního operátora výrazně urychlují platby a zjednodušují nákupy. Podle Asociace provozovatelů mobilních sítí bylo v loňském roce prostřednictvím mobilních plateb zaplaceno zboží nebo služby v souhrnném obratu 2,342 miliardy korun. 

Víte, že na každého obyvatele Evropské unie včetně nemluvňat připadá v průměru 100 případů stažení dat ročně?

 20.5.2014

Podle některých průzkumů totiž došlo v rámci EU v roce 2012 ke stažení 50miliard souborů i internetu. Střízlivější odhady hovoří o 44miliardách stažení, ale i tak jde o úctyhodné číslo. Vyplývá to z údajů, které shromažďuje Evropská komise pro digitální agendu. Z průzkumů lze také vyčíst, že si Evropané stáhli v průměru až 41 aplikací na hlavu. To by znamenalo, že šlo proti roku 2011 o více než 30% nárůst.  Hodnota dynamicky se rozvíjejícího obchodu s aplikacemi byla podle odhadů minimálně 4milirdy eur v roce 2012. Optimisté dokonce tvrdí, že by celkový obrat v tomto odvětví mohl být až 11miliard eur. 

APMS podporuje intenzivnější vzájemnou spolupráci a koordinovaný postup pro zvýšení konkurenceschopnosti ČR

 24.3.2014

Signatáři nedávno zveřejněné Výzvy představitelů ICT průmyslu, asociací a sdružení k podpoře konkurenceschopnosti ČR, která byla adresována české vládě i všem výkonným státním úředníkům, se shodli na důležitosti užší spolupráce. Hodlají také ve vzájemné součinnosti zformulovat konkrétní priority rozvoje ICT a digitální ekonomiky v Česku a nadále intenzivně komunikovat se zástupci vlády i ministerstev. Tyto aktivity osobně podpořil i prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák.

Operátoři chtějí pokrýt tunely metra

 13.3.2014

Operátoři  plánují   společnými   silami   pokrýt   nově  stavěné stanice a tunely na lince A pražského metra mobilním signálem a umožnit tak zákazníkům nejen pohodlné volání ve stanicích a tunelech, ale hlavně rychlé připojení na internet. K vybudování kompletní sítě operátory přivedl společný zájem o celkově vyšší spokojenost  zákazníků, informuje Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS).

Objem mobilních plateb přesáhl v roce 2013 dvě a čtvrt miliardy korun

 12.3.2014

  • SMS jízdenky a SMS parkovné již na 50 místech v ČR
  • Oblíbenost mobilních plateb pro nákup aplikací roste
  • Bezpečnost mobilních plateb

Z nejnovějších údajů Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) vyplývá, že i v loňském roce potvrdily mobilní platby své stabilní místo mezi nejpoužívanějšími mikroplatebními nástroji u českých uživatelů. Celkově prošlo přes mobilní platby 2,342 miliardy korun a uživatelé si za ně na svém mobilním telefonu, tabletu nebo počítači pořizovali například SMS jízdenky, hradili parkovné nebo nejrůznější elektronický obsah pro svá mobilní zařízení od aplikací, přes hudbu až po mobilní hry. 

Vyjádření APMS k uplatňování novely Zákona o elektronických komunikacích

 4.3.2014

Stále přetrvávají diskuse týkající se data, od kterého mají poskytovatelé telekomunikačních služeb povinnost účtovat zákazníkům za předčasné ukončení smluv na dobu určitou sníženou kompenzaci ve výši maximálně jedné pětiny součtu zbývajících měsíčních paušálů či součtu sjednaných měsíčních plnění. Tuto diskusi znovu oživují i nejednoznačná vyjádření Českého telekomunikačního úřadu. 

Reakce APMS na dnešní vyjádření primátora hlavního města Prahy

 26.2.2014

Považujeme za důležité se ohradit proti tvrzení pražského primátora Tomáše Hudečka, v němž označil spolupráci s operátory během dnešního cvičení blackoutu v Praze za laxní. Všichni tři největší operátoři projevili zájem plně se do tohoto cvičení zapojit. V průběhu přípravy cvičení jsme čelili některým rozporuplným požadavkům ze strany magistrátu. Magistrát například požadoval možnost rozeslání informační SMS všem občanům na území Prahy. Ze strany operátorů však toto opatření nebylo doporučeno, protože by mohlo vést k zahlcení sítí v době, kdy by měly být co nejvíce k dispozici pro tísňová volání.

Výzva představitelů ICT průmyslu, asoicací a sdružení k podpoře konkurenceschopnosti ČR

 12.2.2014

Vláda České republiky premiéra Bohuslava Sobotky má před sebou jedinečnou příležitost, jak podpořit prosperitu země a posílit její mezinárodní konkurenceschopnost. V koaliční smlouvě vládnoucích politických stran je uvedeno několik bodů z oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT). Mezi veřejně představenými programovými cíli však oblast ICT není zahrnuta jako jedna z jejích hlavních priorit.

Asociace provozovatelů mobilních sítí podporuje výzvu představitelů ICT průmyslu vládě ČR

 11.2.2014

Přední hospodářské instituce, asociace a zájmová sdružení vyzývají vládu Bohuslava Sobotky k výraznější podpoře průmyslového odvětví informačních a komunikačních technologií (ICT). Otevřený dopis má upozornit na rostoucí potřebu efektivního využití ICT ve veřejné správě a podpory internetové ekonomiky obecně.

„Z našeho pohledu byl u několika posledních vlád ICT průmysl tak trochu ve stínu jiných priorit. Přitom právě tyto technologie mohou být významným hybatelem celé ekonomiky moderního státu,“ říká prezidentka APMS Michaela Vrbová Renčínová.

Vznik sněmovního podvýboru pro informační a komunikační technologie je krok správným směrem

 10.2.2014

Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) vítá vznik Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment, který je nově zařazen pod Hospodářský výbor Poslanecké sněmovny Parlamentu.

„Je to důkaz, že si zákonodárci uvědomují důležitost tohoto odvětví a už jen tato skutečnost je pro nás velmi pozitivní. Za Asociaci mohu prohlásit, že jsme připraveni k všestranné spolupráci,“ říká prezidentka APMS Michaela Vrbová Renčínová.

CeBIT 2014 - New Perspectives in IT Business

 6.2.2014

Hannover/ Německo 10. - 14. března 2014

IT. Business. 100%.

Veletrh CeBIT je předním mezinárodním obchodním veletrhem pro celosvětovou branži informačních a telekomunikačních technologií doprovázeným odbornými konferencemi. Trvalý rozvoj veletrhu bude patrný i na CeBIT 2014. Dosavadní čtyři platformy budou přeneseny do osmi tématických oblastí, v jejichž rámci bude rozšířena nabídka pro speciální cílové skupiny a dále bude posílen program konferencí. CeBIT Global Conferences 2014 se budou konat v samostatné hale č. 8. 

V českých domácnostech tiše leží zlatý poklad

 4.2.2014

Recyklujte staré mobilní telefony, vyzývá Asociace provozovatelů mobilních sítí.

S nástupem mobilních telefonů se v běžných domácnostech začala nenápadně shromažďovat zásoba zlata. Statistická data působí až neuvěřitelně. Klasickou těžbou zlata se dnes z jedné tuny horniny získá v průměru 1 až 3 gramy zlata. Tuna mobilních telefonů ukrývá stonásobné množství.

Mobilní operátoři zvyšují ochranu zákazníků před zneužitím Audiotexových služeb.

 18.12.2013

Prostřednictvím zvláště zpoplatněných linek již nebude možné poskytovat úvěry a další finanční služby.

Podle nových pravidel pro provoz Audiotexových linek není již nadále dovoleno poskytovat žádné služby, které byly v minulosti podezřelé z nekalých a podvodných praktik v oblasti nabízení, zprostředkování a poskytování úvěrů a půjček.

Air Telecom nově řádným členem APMS

 24.11.2013

Čtvrtým řádným členem Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) se od 1. 11. 2013 stal mobilní operátor Air Telecom, poskytující služby ve standardu  CDMA (síť U:fon) a GSM (síť AIR).

Poznejte nejnovější trendy v telekomunikacích

 2.10.2013

Odborná konference Telekomunikace pořádaná společností Institut for International Research a které je APMS partnerem vám ve dnech 22. – 23. října 2013 v hotelu Majestic Plaza v Praze přiblíží nejnovější trendy a technologie v oblasti telekomunikačních služeb. Jaké jsou aktuální novinky a změny v této oblasti?  Navštivte plánovanou konferenci a buďte o krok napřed!

APMS podala podnět k šetření na ČOI

 26.9.2013

Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) požádala jménem svých členů Českou obchodní inspekci o prošetření podnikatelských aktivit společnosti Maghera Royal s.r.o., konkrétně se jedná o prošetření poskytování úvěrů s využitím telefonních čísel se zvýšenou tarifikací, tzv. audiotexových linek. 

Pozor na nové typy podvodů.

 19.9.2013

Lehkovážnost může přijít uživatele mobilního telefonu pořádně draho, varuje Asociace provozovatelů mobilních sítí.

Přenos mobilního čísla za čtyři dny: Jak postupovat, aby to „klaplo“.

 29.8.2013

Už za tři dny začne platit nařízení Českého telekomunikačního úřadu, které mobilním operátorům ukládá, aby zajistili přenos mobilního čísla mezi jednotlivými konkurenty během čtyř dnů. Zde naleznete jednoduchý návod, jak nejlépe postupovat.

Nový systém přenosu mobilního čísla mezi operátory: rychlost, ale také nová pravidla a aktivní role pro zákazníka

 15.8.2013

Na začátku týdne u jednoho operátora, na konci týdne u konkurence. Termín, který na základě nového opatření ČTÚ přináší kompletně nový systém vytvořený skupinou odborníků na půdě Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS). Nové podmínky si ovšem vyžadují i nový postup pro koncového zákazníka.

Mobilní operátoři spojili síly proti hackerům

 8.8.2013

Na půdě Asociace provozovatelů mobilních sítí vznikla pracovní skupina, která se bude speciálně zabývat pouze kybernetickými útoky. „Jde o krok, který reaguje na útoky hackerů z jara letošního roku, ale v širším měřítku na neustálé pokusy zneužít kyberprostor k poškozování majetku nebo vlastnímu obohacení,“ říká prezidentka Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) Michaela Renčínová.