Home

Novinky

Vznik sněmovního podvýboru pro informační a komunikační technologie je krok správným směrem

 10.2.2014

Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) vítá vznik Podvýboru pro ICT průmysl a eGovernment, který je nově zařazen pod Hospodářský výbor Poslanecké sněmovny Parlamentu.

„Je to důkaz, že si zákonodárci uvědomují důležitost tohoto odvětví a už jen tato skutečnost je pro nás velmi pozitivní. Za Asociaci mohu prohlásit, že jsme připraveni k všestranné spolupráci,“ říká prezidentka APMS Michaela Vrbová Renčínová.

CeBIT 2014 - New Perspectives in IT Business

 6.2.2014

Hannover/ Německo 10. - 14. března 2014

IT. Business. 100%.

Veletrh CeBIT je předním mezinárodním obchodním veletrhem pro celosvětovou branži informačních a telekomunikačních technologií doprovázeným odbornými konferencemi. Trvalý rozvoj veletrhu bude patrný i na CeBIT 2014. Dosavadní čtyři platformy budou přeneseny do osmi tématických oblastí, v jejichž rámci bude rozšířena nabídka pro speciální cílové skupiny a dále bude posílen program konferencí. CeBIT Global Conferences 2014 se budou konat v samostatné hale č. 8. 

V českých domácnostech tiše leží zlatý poklad

 4.2.2014

Recyklujte staré mobilní telefony, vyzývá Asociace provozovatelů mobilních sítí.

S nástupem mobilních telefonů se v běžných domácnostech začala nenápadně shromažďovat zásoba zlata. Statistická data působí až neuvěřitelně. Klasickou těžbou zlata se dnes z jedné tuny horniny získá v průměru 1 až 3 gramy zlata. Tuna mobilních telefonů ukrývá stonásobné množství.

Mobilní operátoři zvyšují ochranu zákazníků před zneužitím Audiotexových služeb.

 18.12.2013

Prostřednictvím zvláště zpoplatněných linek již nebude možné poskytovat úvěry a další finanční služby.

Podle nových pravidel pro provoz Audiotexových linek není již nadále dovoleno poskytovat žádné služby, které byly v minulosti podezřelé z nekalých a podvodných praktik v oblasti nabízení, zprostředkování a poskytování úvěrů a půjček.

Air Telecom nově řádným členem APMS

 24.11.2013

Čtvrtým řádným členem Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) se od 1. 11. 2013 stal mobilní operátor Air Telecom, poskytující služby ve standardu  CDMA (síť U:fon) a GSM (síť AIR).

Poznejte nejnovější trendy v telekomunikacích

 2.10.2013

Odborná konference Telekomunikace pořádaná společností Institut for International Research a které je APMS partnerem vám ve dnech 22. – 23. října 2013 v hotelu Majestic Plaza v Praze přiblíží nejnovější trendy a technologie v oblasti telekomunikačních služeb. Jaké jsou aktuální novinky a změny v této oblasti?  Navštivte plánovanou konferenci a buďte o krok napřed!

APMS podala podnět k šetření na ČOI

 26.9.2013

Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) požádala jménem svých členů Českou obchodní inspekci o prošetření podnikatelských aktivit společnosti Maghera Royal s.r.o., konkrétně se jedná o prošetření poskytování úvěrů s využitím telefonních čísel se zvýšenou tarifikací, tzv. audiotexových linek. 

Pozor na nové typy podvodů.

 19.9.2013

Lehkovážnost může přijít uživatele mobilního telefonu pořádně draho, varuje Asociace provozovatelů mobilních sítí.

Přenos mobilního čísla za čtyři dny: Jak postupovat, aby to „klaplo“.

 29.8.2013

Už za tři dny začne platit nařízení Českého telekomunikačního úřadu, které mobilním operátorům ukládá, aby zajistili přenos mobilního čísla mezi jednotlivými konkurenty během čtyř dnů. Zde naleznete jednoduchý návod, jak nejlépe postupovat.

Nový systém přenosu mobilního čísla mezi operátory: rychlost, ale také nová pravidla a aktivní role pro zákazníka

 15.8.2013

Na začátku týdne u jednoho operátora, na konci týdne u konkurence. Termín, který na základě nového opatření ČTÚ přináší kompletně nový systém vytvořený skupinou odborníků na půdě Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS). Nové podmínky si ovšem vyžadují i nový postup pro koncového zákazníka.

Mobilní operátoři spojili síly proti hackerům

 8.8.2013

Na půdě Asociace provozovatelů mobilních sítí vznikla pracovní skupina, která se bude speciálně zabývat pouze kybernetickými útoky. „Jde o krok, který reaguje na útoky hackerů z jara letošního roku, ale v širším měřítku na neustálé pokusy zneužít kyberprostor k poškozování majetku nebo vlastnímu obohacení,“ říká prezidentka Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) Michaela Renčínová.

Mobilní operátoři pokračují v zásadních změnách. Po neomezených tarifech přicházejí s možností přejít ke konkurenci za pouhé čtyři dny.

 9.7.2013

„Stojí za tím ohromné úsilí odborníků z pracovní skupiny, která se změně celého procesu věnovala skutečně den co den několik měsíců,“ říká prezidentka Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) Michaela Vrbová Renčínová.

Odborníci z řad operátorů sdružených v asociaci navíc celý proces popsali do podoby závazného Kodexu (standardu služby), který se všichni členové zavázali dodržovat. Kodex by měl být závazný jak pro stávající operátory tak i pro nově příchozí poskytovatele mobilních služeb bez ohledu, zda se jedná o síťového či virtuálního operátora. 

Přechod ke konkurenci se stejným číslem zabere přesně 4 dny

 28.6.2013

Mobilní operátoři finišují v přípravách na zásadní změnu v přenositelnosti mobilních čísel. Přechod ke konkurenci se stejným číslem zabere přesně 4 dny.

 Aby vše proběhlo bezchybně a včas, z pohledu zákazníka, který o přenos čísla požádá, je nezbytně nutné, aby každý poskytovatel mobilních služeb postupoval podle jasně stanovených pravidel,“ říká prezidentka Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS)Michaela Vrbová Renčínová. 

Víte, že se mobilní telefon za volantem stává horším zabijákem na silnicích než alkohol?

 13.6.2013

Více než tři tisíce mladých životů vyhasne za rok na amerických silnicích kvůli psaní SMS za volantem. Posílání esemesek za volantem už předstihlo mezi americkými teenagery následky vlivu alkoholu jako hlavní příčiny smrtelných autonehod. Podle statistik zvyšuje psaní SMS za volantem riziko nehody 23krát.

Objem mobilních plateb v roce 2012 dosáhl 2,5 miliard Kč

 18.3.2013

Platby prostřednictvím mobilního telefonu se staly neodmyslitelnou součástí každodenního života širokého okruhu uživatelů. Některou z platebních metod sdružených pod označením „plať mobilem“ (Audiotex, Premium SMS, m-platba) každý měsíc zaplatí nejrůznější zboží a služby miliony uživatelů. Celkový objem plateb v roce 2012 dosáhl bezmála 2,5 miliard Kč.

Mobily dokážou odemknout byt, auto i trezor

 11.3.2013

V německém Hannoveru v sobotu skončil největší evropský veletrh výpočetní a telekomunikační techniky CeBIT. Kromě řady zajímavých přednášek vystavovatelé poodhalili také budoucnost chytrých mobilních telefonů. Používat je budeme prakticky k jakékoliv činnosti – odemknou byt nebo auto a v obchodě zjistí, které potraviny jsou nejméně kalorické.

Víte, že už na jaře prolomí počet používaných mobilů hranici 7 miliard kusů?

 6.3.2013

Už na jaře prolomí počet používaných mobilů hranici 7 miliard kusů. V provozu jich tedy bude záhy tolik, že na jednoho pozemšťana připadne v průměru jeden exemplář. Oznámila to Mezinárodní telekomunikační unie.

Obliba plateb prostřednictvím SMS roste

 17.10.2012

Loni takto Češi zaplatili zboží a služby za více než 1,5 mld. korun.

Praha, 17. října 2012 – Čeští spotřebitelé stále více využívají možnost placení vybraných služeb a výrobků prostřednictvím SMS. V loňském roce takto zaplatili zboží a služby v hodnotě 1,56 mld. korun, což je přibližně o 15 procent více než v předchozím roce. SMS plateb využívají Češi nejčastěji k nákupu jízdenek MHD, placení parkovného, úhradě regulačních poplatků v nemocnicích a v neposlední řadě k zasílání příspěvků na dobročinné účely.

Víte, že penetrace českého mobilního trhu dosáhla loni již 128 procent?

 1.10.2012

Je to způsobeno především velkým nárůstem počtu zařízení, které využívají vlastní SIM kartu ke komunikaci se svým okolím a posílání informací na větší vzdálenosti. Jedná se především o tablety, počítače, alarmy v domech i automobilech a další přístroje umožňující dálkové ovládání a správu nejrůznějších systémů a zařízení. Vzhledem k předpokládanému vývoji technologií se dá očekávat, že penetrace mobilního trhu poroste i nadále.

Víte, že na území ČR pracuje 15 tisíc základnových stanic ...?

 1.10.2012

Na celém území České republiky pracuje téměř 15 tisíc základnových stanic (tzv. BTS), které se starají o to, abyste se vždy dovolali. Provoz těchto stanic  každý den, ve dne i v noci, zajišťuje několik stovek techniků, kteří dbají na to, aby vše fungovalo tak, jak má.