Home

FAQ


Jak je to s cenou volání u našich operátorů ve srovnání s ostatními zeměmi EU?

Podle posledních oficiálních údajů Evropské Komise je ČR s průměrnou cenou volání 11 eurocentů za minutu na 14 místě z 27 členských států.

Jak může být penetrace trhu vyšší než celkový počet obyvatel?

Řada lidí dnes používá vedle soukromého také pracovní telefon. Především ale již existuje celá řada zařízení, která mají vlastní SIM kartu prostřednictvím které komunikají  (tablety, počítače, alarmy v domech a automobilech, dálkové ovladače nejrůznějších systémů). Tyto všechny SIM karty jsou do celkové penetrace započítávány. Dá se proto předpokládat, že mobilní penetrace poroste i nadále.

Jaká je penetrace mobilních telefonů v ČR a v Evropě

Průměrná penetrace mobilního trhu (poměr počtu SIM karet na počet obyvatel) činila podle posledních oficiálních údajů  z října 2011 v České republice 128% a v rámci celé EU 127%.

Kolik v průměru stojí minuta volání v EU a kolik v ČR

Podle posledních dostupných údajů Evropské Komise stála minuta volání v roce 2010 v EU v průměru 11 eurocentů (cca 2,75 Kč) a v ČR v průměru 12 eurocentů (cca 3 Kč). 

V ČR působí čtyři mobilní operátoři. Není to málo?

V drtivé většině evropských zemí dnes fungují 3-4 operátoři. Je to způsobeno vysokou mírou nezbytných investic spojených s vybudováním mobilní sítě a jejím průběžným rozvojem. Jen v České republice mobilní operátoři již proinvestovali téměř 200 miliard korun.