Home

Tiskové zprávy a stanoviska

Dárcovské SMS přinesou neziskovému sektoru více zdrojů

 21.3.2017

Služba DMS se po 13 letech rozšiřuje. Přibude trvalý příkaz a možnost zvolit více cenových úrovní daru: 30, 60 a 90 korun.

Rok 2004 znamenal pro neziskový svět zlom. Poprvé v historii se dohodli všichni tři čeští operátoři a na Velikonoce společně s Fórem dárců spustili český unikát – dárcovskou SMS. Jednou textovou zprávou ve výši 30 Kč dárce podpořil vybraný prospěšný projekt. Během 13 let bylo odesláno 19 milionů SMS a vybráno více než půlmiliardy korun.

 

APMS má nového výkonného ředitele: Jiří Grund

 2.3.2017

Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) posiluje své vedení. Vedle prezidenta Jiřího Šuchmana vznikne pozice výkonného ředitele, kterou bude od 3. 3. 2017 vykonávat Jiří Grund. Jiří Grund bude zodpovědný zejména za strategii a řízení asociace v oblastech vnější komunikace. 

Otevřený dopis premiérovi ČR

 2.3.2017

Otevřeným dopisem premiérovi ČR bychom rádi upozornili na nestandardní průběh přípravy novely Zákona o elektronických komunikací (ZEK) a aktuální nepochopitelný tlak na přijetí novely ve zkráceném režimu. APMS stejně jako další asociace nabízejí premiérovi odbornou diskusní platformu pro věcné diskutování sporných návrhů. 

APMS varuje: HN účelově interpretují výsledky průzkumu

 24.2.2017

HN se v článku „Češi nespoléhají na mobilní data. Přes polovinu času jsou připojení na wi-fi, ukázal průzkum“ dopouštějí účelové a tendenční manipulace s výsledky. Bohužel to vede k naprosto mylné interpretaci, která není nijak podložena daty. 

APMS má nového mluvčího: Jiří Grund

 14.2.2017

APMS zřídila roli tiskového mluvčího, který bude zodpovědný za vztahy s médii. Zároveň bude pro média sloužit jako hlavní kontakt určený pro formulování stanovisek a postojů APMS ve všech oblastech souvisejících s trhem mobilních služeb v ČR.

APMS varuje: Pozor na podvodné inzeráty na Facebooku. Mohou vás připravit o desítky tisíc korun.

 6.2.2017

Na Facebooku se objevilo množství podvodných inzerátů, které lákají důvěřivé lidi na nabídku snadného přivýdělku prostřednictvím přeposílání kódů z SMS (viz obr. níže). Ve skutečnosti se jedná o podvodné lákání jednorázových hesel, díky kterým útočník provede platbu na účet podvedeného důvěřivého člověka. Škody mohou jít až do desítek tisíc korun.

Vyjádření APMS k tiskové zprávě dTestu ze dne 24. 11. 2016, která srovnává ceny mobilních služeb v některých zemích EU

 24.11.2016

Podle zveřejněných dokumentů jde o porovnání pouze 11 zemí EU z celkových 28. Naše vyjádření může být pouze obecné, vzhledem k tomu, že nevíme, jaká byla metodika výzkumu, a netušíme, jak autoři došli k některým závěrům.

Prohlášení APMS k mediálním výstupům o své komunikaci se zákonodárci

 30.9.2016

Asociace provozovatelů mobilních sítí (dále jen APMS) považuje za nutné komentovat tvrzení uvedené v reportáži České televize v pořadu „168 hodin“ dne 18. 9. 2016 a v navazujících článcích dne 19. 9. 2016 (viz např. http://www.lupa.cz/clanky/antispotrebitelskou-cast-novely-si-napsali-sami-operatori-priznal-poslanec/).

Vyjádření APMS k budoucímu využití pásma 700 MHz

 20.7.2016

APMS vítá vládou schválenou Strategii rozvoje digitálního televizního vysílání, v níž jsou představeny další kroky v modernizaci pozemského televizního vysílání. Jsme rádi, že Česká republika bude směřovat k uvolnění pásma 700 MHz pro vysokorychlostní mobilní datové služby a zůstane tak ve skupině rozvinutých evropských zemí, z nichž některé již toto pásmo pro rychlý mobilní internet vyčlenily.

Pokrytí tranzitních železničních koridorů signálem všech mobilních sítí

 18.7.2016

Asociace provozovatelů mobilních sítí vítá aktivitu Českého telekomunikačního úřadu při měření pokrytí tranzitních železničních koridorů signálem všech mobilních sítí.

Mobilní platby si udržely popularitu i v roce 2015

 20.6.2016

  • SMS jízdenky a SMS parkovné již na 61 místech v ČR
  • Oblíbenost mobilních plateb pro nákup aplikací roste
  • Bezpečnost a jednoduchost mobilních plateb

Česká republika stále na evropské špici v pokrytí LTE

 19.5.2016

Pokrytí mobilním vysokorychlostním internetem LTE stále roste a Česká republika se drží ve srovnání s ostatními členskými státy Evropské unie na špici. Po tom, co v roce 2014 mobilní operátoři v České republice několikanásobně zvýšili pokrytí signálem LTE, v loňském roce se díky dalším investicím úroveň pokrytí opět navýšila a zůstává tak nad evropským průměrem. 

Telekomunikace v Česku dávají práci více než deseti tisícům lidí

 31.3.2016

Telekomunikační sektor patří k nejdůležitějším oborům ekonomiky státu. Nejen proto, že zajišťuje komunikaci všech lidí a organizací, ale také počtem pracovních míst, která obsazuje, nebo objemem daní, který operátoři každý rok odvádějí do státního rozpočtu. Například na daních z příjmu odvedli samotní operátoři v roce 2015 2,7 miliardy korun.

APMS vítá návrh rozhodnutí EU na využití pásma 700 MHz

 5.2.2016

Členové APMS vítají návrh rozhodnutí Evropské komise o využití kmitočtového pásma UHF v Evropské unii, zejména v souvislosti s navrhovaným koordinovaným přístupem v uvolňování pásma 700 MHz členskými státy EU. Stejně tak vítáme zahrnutí principů technologické neutrality, které budou rozhodující především pro další rozvoj vysokorychlostních mobilních datových služeb 5G.

Subjektivním známkováním operátorů se Český telekomunikační úřad pohybuje mimo zákon

 17.12.2015

APMS nesouhlasí s hodnocením operátorů formou Spotřebitelského semaforu, který dnes ČTÚ zveřejnil, a považuje tuto formu hodnocení a způsob komunikace za aktivitu, která ČTÚ nepřísluší. Spotřebitelský semafor navíc zahrnuje jenom čtyři operátory přesto, že na českém trhu působí operátorů stovky.

Aktuální seznam poskytovatelů mobilních služeb na stránkách APMS

 9.11.2015

Pravidelně aktualizovaný přehled mobilních operátorů najdou zájemci na stránkách Asociace provozovatelů mobilních sítí. Přehled je zveřejňován po dohodě s Českým telekomunikačním úřadem, který na něj také odkazuje v rámci svých internetových stránek. 

APMS vyhlašuje druhý tendr na dodavatele služby DMS

 21.8.2015

V návaznosti na zrušené první výběrové řízení na poskytovatele služby DMS vyhlašuje Asociace provozovatelů mobilních sítí druhý tendr. APMS chce v novém výběrovém řízení nalézt vhodného partnera z oblasti neziskového sektoru, který bude schopen ve spolupráci s technologickým partnerem zajistit maximální spolehlivost služby DMS a její dlouhodobý rozvoj.

Během jediného roku předehnala Česká republika v pokrytí LTE Evropu

 13.7.2015

Jediný rok stačil, aby Česká republika v rozsahu pokrytí vysokorychlostním mobilním připojením 4G LTE předehnala evropský průměr. Zatímco na konci roku 2013 byl signál sítí čtvrté generace dostupný jen pro zhruba 12 procent českých domácností, na konci roku 2014 už to bylo přibližně 92 procenta. Evropský průměr se přitom pohyboval těsně pod hranicí 80 procent. Vyplývá to z údajů agentury IHS, která pro Evropskou komisi porovnávala pokrytí 4G LTE ve všech členských státech Evropské unie.

APMS zrušilo výběrové řízení na poskytovatele DMS

 1.7.2015

Představenstvo APMS na svém zasedání 24. června 2015 mj. projednávalo výsledky výběrového řízení na poskytovatele systému dárcovské SMS (DMS). Vzhledem k tomu, že ani jedna z předložených nabídek nevyhovovala představám o budoucím fungování a rozvoji služby DMS, rozhodl se řídící orgán Asociace zrušit výběrové řízení bez vyhlášení vítěze.

O poskytování služby dárcovských SMS se utkají tři zájemci

 7.5.2015

Do výběrového řízení na poskytovatele systému dárcovské SMS (DMS) se ve stanoveném termínu přihlásili tři zájemci: pays.cz s.r.o., Nadace Via a Advanced Telecom Services s.r.o.