Home

APMS varuje: HN účelově interpretují výsledky průzkumu

24.2.2017

HN se v článku „Češi nespoléhají na mobilní data. Přes polovinu času jsou připojení na wi-fi, ukázal průzkum“ dopouštějí účelové a tendenční manipulace s výsledky. Bohužel to vede k naprosto mylné interpretaci, která není nijak podložena daty. 

Celosvětový průzkum společnosti OpenSignal totiž neříkal vůbec nic o tom, že existuje souvislost mezi dobou strávenou na Wi-Fi a cenou datových tarifů v jednotlivých zemích, jak se pokouší interpretovat HN.

Z tabulky zemí by totiž vyplývalo, že nejlíp na tom jsou v Nigérii, kde lidé na Wi-Fi tráví nejméně času. Srovnání času, kolik stráví jednotlivé země na Wi-Fi navíc jasně ukazuje, že daleko více času tráví na Wi-fi v zemích jako jsou Anglie, Holandsko a Německo, které nám jsou často dávány za vzor.

Celý průzkum tak spíše potvrzuje dlouhodobou argumentaci APMS, totiž že uživatelé sami preferují v např. zaměstnání, kde tráví nejvíce času, připojení přes Wi-Fi. Dokládají to i data českých operátorů, z kterých vyplývá, že více jak 90% zákazníků nevyčerpá za celý měsíc svůj mobilní datový limit.

 

Jiří Grund
mluvčí APMS
+420 604 114 054
jiri.grund@apms.cz
press@apms.cz